Osmanlı'nın Manevi Sultanları; Cihan Devleti'ni Dualarıyla Ayakta Tutan Gizli Cevher

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Osmanlı deyince aklımıza hep savaşlar, anlaşmalar, padişahlar, devlet adamları mı gelmeli? Hayykitap´tan yayımlanan Osmanlı´nın Manevî Sultanları bu soruya "Osmanlı her şeyden önce bir ulu ârifler ve derin âlimler tarihidir" cevabını veriyor. "Osmanlı irfan tarihi"ni ortaya koyma amacını taşıyan kitap, Şeyh Edebâli´den başlayarak, 20. yüzyılı gören son büyüklerine kadar Osmanlı´yı Osmanlı yapan gönül ve irfan erlerinden, ehlullah ve pîrlerden, melâmet ve tarikat erbabından, ârif ve zâhidlerden 100 büyük ismi bir araya getiriyor. Somuncu Baba, Emir Sultan, Eşrefoğlu, Hacı Bayram, Şeyh Vefa, Sünbül Sinan, Merkez Efendi, Hamza Bâlî, İdris Muhtefî, Beşiktaşlı Yahya Efendi, Şaban-ı Velî, Hüsameddin Uşşâkî, Hz. Hüdayî, Niyâzî Mısrî, Nasûhî Efendi, İsmail Hakkı Bursevî, Mehmed Emin Tokadî, Mevlânâ Hâlid, Tâhâ Hakkârî, Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevî, Esad Erbilî, Abdülkadir Belhî, Abdülhâkim Arvasî, Kenan Rifâî, Ali Haydar Efendi, Fahreddin Cerrâhî ve daha niceleri Şöhretleri yaşadıkları yüzyılları aşarak günümüze kadar gelen, bir manevî yolun kurucusu veya önemli birer temsilcisi olan, kıymetli eserleri ve takipçileri sayesinde isimleri hâlâ dillerde dolaşan bu 100 ârif, hayatlarıyla, ibret verici yaşanmış hikayeleriyle, şiirleriyle, güzel ahlaklarıyla, temsil ettikleri dünya görüşüyle kitapta yer alıyorlar. Son derece akıcı ve renkli bir dille kaleme alınan metin yüzden fazla muteber kaynağa ve güvenilir bilgilere dayanıyor. Yoğun bir emeğin ürünü olan metne birçoğu ilk defa burada yayımlanan yüzlerce fotoğraf ve görsel malzeme eşlik ediyor. Osmanlı´yı dualarıyla ayakta tutanları tanımak, Cihan Devleti´nin manevî tarihine derinliğine nüfuz etmek için vazgeçilmez bir eser. Ansiklopedik ve kronolojik yapısıyla da her yaştan, her eğitim seviyesinden insanın kolaylıkla anlayabileceği bir kaynak.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...