Padişah Anaları

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Dünyanın hemen her devrinde zordu kadın olmak. Kral kızı ya da padişah kızı sultan olmak...Bey kızı olmak ya da hür bir asilzade olmak... Ya da bir köle olmak... Padişah annesi, Osmanlı İmparatorluğunda sarayın en az padişah kadar söz sahibi olan hanedan üyesidir. Padişah eşleri, oğulları tahta geçtiğinde güçlerinin zirvesine ulaşmışlar, oğulları cihanı idare ederken Valide Sultanlar da cihan imparatorunun haremini idare edip sarayda dirlik ve düzenini sağlamışlardır. Diğer taraftan "Valide Sultan", hanedan üyelerinin vakıf defterlerini, saray cariyelerinin hayır hasenat işlerini tanzim etmişler, vakıf gelirlerini inşa ettirdikleri eser ve külliyelere harcamışlardır. Son dönemlerde tarihe olan ilgi ve bu alandaki çalışmaların yoğunlaşmasıyla özellikle padişah eşleri ve valide sultanlar ile alakalı yayınlar çoğalmış, bu alanda yapılan çalışmalar artmıştır. Çoğu zaman bu çalışmalarda dünyaya hükmeden bir imparatorluğun şanlı padişahlarını yetiştiren annelerin nasıl birer münevver Müslüman oldukları, ana dillerini unutacak kadar kendilerini nasıl bu milletten saydıkları, saray hayatı içerisindeki yaşantıları, hayır hasenatta nasıl birbirleriyle yarıştıkları, inşa ettirmiş oldukları külliyeleri nasıl yüzyıllarca ayakta tutulabilecek dehaya sahip oldukları daima göz ardı edilmiştir. Osmanlı arşivlerinde yer alan ve eserde sizlere sunacağımız belgelerden de anlaşılacağı üzere vakfiyeler, fıtra defterleri, nameler, emirler bizlere valide sultanların kişilikleri ve yaptıkları hakkında pek çok ipucu vermekte, gerçeğin peşinde koşanlar için büyük kaynak oluşturmaktadır. Uzun araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bu çalışma, 6 asır hüküm süren Osmanlı İmparatorluğunun padişahlarının "Valide Sultan"larına dair bilinmeyenleri ortaya koyan, yanlış bilgileri düzelten bir çalışmadır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...