Puşi ve Sarık

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kürt halkının gerçek omurgası Müslümanlık mı? Dindar halkın kardeşlik temelinde dayanışması, huzur ve barış için yeterli mi? Seküler Kürtçü söylem geriliyor mu? İslam, Güneydoğu yarasına merhem olacak mı?´Puşi ve Sarık´ yıllardır Türkiye´nin kanayan yarası olan Kürt sorununa farklı bir noktadan yaklaşıyor. AK Parti´nin Güneydoğu seçim başarısının, DTP´nin yaşadığı yenilginin ´okuma´sını yaparak, "İslam, Kürt sorununun kalıcı ve nihai çözümüne katkı sağlayabilir mi?" sorusunu soruyor. Seküler Kürt milliyetçileriyle, dindar Kürtler arasındaki olası hegemonya mücadelesine ´zoom´ yapıyor. Bu karmaşık süreci daha iyi anlayabilmemiz için "sivil kılavuz"luk görevini üstleniyor.´Puşi ve Sarık´, Kürt sorunu hakkında "yeni" bir şeyler söylüyor! Yeni bir şeyler söylemek isteyenlere söz veriyor: Mustazaf-Der´e, Toplum-Der´e, Gönül Köprüsü Derneği´ne, Kimse Yok Mu Derneği´ne, Özgür-Der´e söz veriyor. Haşim Haşimi´ye, Serdar Bülent Yılmaz´a, Orhan Miroğlu´na, Sıtkı Zilan´a, Sertaç Bucak´a, Mele Yusuf´a, Ayhan Bilgen´e ve Celal Aygen´e söz veriyor.Gazeteci Nevzat Çiçek´in ezber bozan kitabı bu "sıcak" günlerde gündem yaratacak! Kürt sorunu çözülene kadar da gündemdeki yerini koruyacak!Yasemin Çongar´ın kitaba yazdığı önsözde dediği gibi..."Kürtlerin ve dindarların bu topraklardaki macerasının seyri, hepimizin demokratikleşme macerasının seyriyle birebir örtüşüyor, örtüşecek. Bu kitap, İslami hassasiyetleri tarihsel olarak güçlü olan, etnik kimliğinin yanı sıra tarikatçı geleneği ve alışkanlıklarıyla da Cumhuriyet´in ´makul vatandaş´ tanımına sığmayan Kürtlerin hayatında dinin sahip olduğu yere, geçmişte ve bugün gördüğü siyasi işleve ışık tutuyor."
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...