Rical Bilgisinin Tespiti

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Sorular manasına gelen "suâlât" kavramı, talebelerin hocalara kendi meclislerinde râvilerin çeşitli yönleriyle ilgili sordukları soruların zamanla derlenmesiyle meydana gelen eserler için kullanılmaktadır. Bu eserler, ilk defa 2./    asırda meydana çıkmış, türün son örnekleri ise hicrî 4. asrın sonları ve 5. asrın ilk çeyreğinde kaleme alınmıştır. Talebeler tarafından derlenen ancak içerdikleri bilgilerin geneli hocalara ait olduğu için hocalara nispet edilen suâlât türü eserler sayesinde, birçok ricâl münekkidinin görüşlerini günümüze ulaşmıştır. Özellikle ricâl tenkidinde kendisine başvurulan Yahyâ b. Maîn (ö.        848) ve Ahmed b. Hanbel (ö. 241         ) gibi münekkidlerin görüşlerinin hemen hepsinin suâlât eserleriyle kaydedilmesi bu hususu teyit etmektedir. Erken dönem münekkidlerinin görüşlerinin kaydedilmesi yanında suâlât türü eserler, sonraki münekkidlerin eserlerinde kaynak olarak kullanılmıştır. 
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...