Saçtaki Tuz; İsyana Hazırlanan Tayfanın Arasında Bir Genç Kız

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Hayykitap Yaşasın Gençler serisine bugüne değin pek çok dile çevrilen, 8 ödüllü bir macera ile başlıyor. Saçtaki Tuz, özellikle tarihi roman, macera ve fantastik türde yapıtlarıyla tanınan Avinin Türkçeye çevrilen ilk kitabı. İlk gençlik çağından başlayarak, her yaştan okur tarafından okunmaya aday bu kitap, düşüncelerinizin sahilinde tuzdan bir iz bırakacakCharlotte Doyle: On üç yaşında bir genç kız. 1832 yılında Amerikadaki ailesinin yanına gitmek için İngiltereden kalkan Balık Kartalı adlı gemiye binen Charlotte gemideki tek yolcu, uygar davranışlardan nasibini almamış tayfanın arasında bir hanımefendidir. Kumandasındaki gemiyi gideceği yere en hızlı ve en kârlı şekilde ulaştırmasıyla nam salmış olan Kaptan Jaggery ise Charlotteın ait olduğu dünyanın ideal temsilcisidir.Kaptan Jaggery, yolculuğun başında şu güzelim saçınızda biraz tuz kalmasından başka zarar görmeyeceksiniz der Charlottea. Ne var ki, Charlotte Atlantiki aşarken o güne dek karşılaşmadığı bir zulme tanık olur; öyle ki, adalet ve uygar insan kavramlarını sorgulamak zorunda kalır. Okyanusun ortasında yalan, ihanet, nefret ve intikam çemberiyle kuşatılmış bulur kendini. Ama zaman içinde, dostluk ve bağlılıkla örülü bir başka çember daha olduğunu keşfeder. Denizcilerin dilindeyse iç içe çizilen iki çemberin çok farklı bir anlamı vardır: İsyana hazırlanan tayfanın imzaladığı yuvarlak dilekçe!İki ay sürecek olan yolculuk, Charlotte Doyleun büyüme mevsimidir. Charlotte, tayfanın dünyasıyla kendi dünyası arasındaki yarılmanın başından beri farkındadır ve o güne kadar ona bu yarılmanın mutlak doğru olduğu belletilmiştir. Adalet herkes için midir, yoksa yalnızca onu hak edenler için mi? Bir gemi, kendi başına bir ülkeyse Kaptan hem yargıç hem jüri hem de cellatsa Adalet rüzgârı nereden eser? Bir gemi hangi rüzgârı bulursa ona yelken açar. Ve okyanusun ortasında bazen hiç esinti olmaz, bazen de fırtına kopar.Saçtaki Tuzun, Danny DeVito yapımcılığında filme çekilmesi planlanıyordu. Ancak başrol oyuncularından Morgan Freemanın bir otomobil kazası sonucu yaralanmasıyla çekimler belirsiz bir tarihe ertelendi.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...