Safranla Yazılmış Bakara Suresi | Kod: 6-7

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Safranla Yazılmış Bakara Suresi | Kod: 6-7

1) Zeka gücünün artmasını isteyen bir kişi, bu sûre-i celîlenin ilk beş âyet-i kerîmesi olan:“Elif, lâm, mîm. İşte bu o (mükemmel) Kitaptır. Onda hiçbir şüphe yoktur. Müttakiler için büyük bir hidayetin ta kendisidir. O kimseller ki gayba iman etmektedirler, o namazı hakkıyla kılmaktadırlar ve kendilerine rızık olarak vermiş olduğumuz şeylerden infakta bullunmaktadırlar. Yine onlar sana indirilmiş olana da, senden önce indirilmiş olanlara da iman etmektedirler. Ahirete de sadece onlar yakînen inanmmaktadırlar. İşte onlar, Rablerinden (gelen) büyük bir hidayet üzerredirler ve yine işte ancak onlar felaha ericilerin ta kendileridir”(Bakara Sûresi:1-5)Âyet-i kerîmelerini ( arapça olarak ) misk, zâferan (safran) ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkeple temiz bir kağıda yazıp o kağıdı içerisinde nisan yağmuru suyu olan bir kaba koyarak yazı suya geçtikten sonra, bu suda sabahları aç karnına içerse, Allâh-u Te‘âlâ’nın izniyle ezberleme gücüfarkedilecek derecede bir artış gösterir. (Nuska no:6)

2) Her kim Bakara Sûresi’nin ilk beş âyet-i kerîmesini perşembe günü imsaktan önce misk, zâferan (safran) ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkeple, temiz bir kağıda yazıp bu kağıdı içerisinde su olan bir kaba koyarak, yazının suya geçmesinden sonra bu sudan içip oruca niyet eder ve bu uygulamaya üç veya beş gün devam ederse, Allâh-u Te‘âlâ’nın izniyle nefsinde günahlara karşı soğukluk, zekasında artış ve kendisinde ilim yönünden ziyadelik bulur. (Nuska no:7)
(Abdullâh ibni Es‘ad el-Yâfi‘î el-Yemenî, ed-Dürrü’n-Nazîm fî havâssi’l-Kur’âni’l-‘azîm, sh:11-20)Faziletleri ve Havasıyla Yasin Cüzü İsimli Kitaptan Alıntıdır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...