Sahabe Döneminde Siyaset

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Müslümanlar tarih boyunca Kur'ân'a, Sünnet'e, Ehl-i beyt ailesine ve sahâbe-i kirâma; sevgi, saygı, itibar göstermişlerve onları kendileri için öncü, rehber, lider ve model olarak kabul etmişlerdir. Bununla birlikte İslâm'ın nüzul vetekemmül devrinde büyük emekleri bulunan sahâbe nesli arasında ilerleyen yıllarda birtakım olumsuz olaylaryaşanmıştır. İslâm tarihinde siyasî tartışmalar sahâbe döneminde başlamış olup bu dönem, Hz. Peygamber'den(s.a.s.) sonra önemli hadiselere sahne olmuştur. Sahâbe devrinde meydana gelen siyasî hadiseler neticesinde ümmetiçerisinde siyasî tartışmalar artmış, yeni konular ve yeni tartışma alanları ortaya çıkmıştır. Bunun neticesindeMüslüman âlimler ve halk arasında muhtelif ayrımlar, ihtilaflar ve gruplaşmalar baş göstermiştir. Bu eser, mutedil vemuktesid doktrinin teorisyenlerinin sahâbe konusu üzerinden geliştirdikleri siyasî görüşlerini, onların etkisiylemeydana gelen kelâmî tartışma konularını ele almaktadır. Böylece, günümüzde gittikçe artan sahâbe ve sahâbedönemi olaylarını, siyasî ve ideolojik eksende okumaya yönelik teşebbüsleri de dikkate alarak konuyu yeniden kelâmîboyuta taşıma gayreti göstermektedir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...