Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek; Modern Bilginin Eleştirisi

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Edward Said'in ufuk açıcı Şarkiyatçılık kitabından bu yana, Şarkiyatçılık kavramı Batılıentelektüellerin baskı ile yaptıkları işbirliğini göstermek için bir emsal olarak kullanılageldi. Yinede Şarkiyatçılığı akademik disiplinlerin karmaşıklığını bir kenara atmak pahasına günah keçisiolarak kabul etmek doğru mu? Wael B. Hallaq, bu kitabında Şarkiyatçılığı modern bilgiyiyeniden düşünürken bir başlangıç noktası olarak ele alıyor. Tohumları yaklaşık olarak on yıl önceatılan bu kitap, Şarkiyatçılığın sözde "Öteki"ye dayandığı kadar modern benliğin inşasında datemel olduğunu öne sürüyor. Pek çok akademik disiplinin temelini sarsmak için kayda değer birgirişim olan Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek, akademinin modern kapitalizm, sömürgecilik vehegemonik güç formlarındaki ölümcül suçluluğunun boyutlarını ortaya koymaktadır."Sömürge yönetiminin (sömürgeler ve yerleşimciler olsun ya da olmasın) bilgiyi kontrol etme veyönetme meselesi olduğu ve güç farklılığının failler, kurumlar ve epistemik yönetim dillerindesaklı olduğu, giderek artan bir şekilde sömürgelerden bağımsızlığını kazanan ülkelerindüşünürleri arasında giderek daha belirgin hale gelmektedir. Wael B. Hallaq, bizi Edward Said'inŞarkiyatçılık'ına dair titiz bir okuma yaparak, tahakkümün epistemik egemenliğe dayandığı vekurtuluşun epistemik özgürlük olmadan düşünülemez olduğu bilincine götürüyor."Walter Mignolo, Profesör, Duke Üniversitesi"Hallaq'ın çalışmaları, Doğu'nun temsil sorunlarının ötesine geçerek modern tarihsel sosyalbilimlerin epistemolojik temellerini yeniden incelemek için Şarkiyatçılık üzerine yapılan eleştireltartışmanın kapsamını genişletiyor."Sudipta Kaviraj, Profesör, Columbia Üniversitesi
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...