Şaşırtmanın Felsefesi; Edebiyatta ve Sinemada Şaşırtma Unsurları

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Şaşırtmanın Felsefesi, hem edebi kurguda hem de popüler edebiyatta sürpriz sonların ne kadaryaygın olduğunu ve bizi şaşırtmak için zihinsel sınırlarımızı nasıl kullandıklarını göstererek ikiyaygın inancı alaşağı ediyor: İlki, bilişsel bilimin önyargıları bir tür ahlaki zayıflık ve başarısızlıkolarak görme eğilimi; ikincisi ise, bazı eleştirmenlerin sürpriz sonların sadece sığ bir dümenolduğuna dair kanıları. Bunlardan ikincisi tamamen yanlıştır, ilki de hikâyenin sadece yarısındanhaber vermektedir. Tobin, muhatabı şaşırtmanın, insan zihninin sofistike bir şekilde kavranmasınıgerektirdiğini ve bunun da karmaşık bir sanat olduğunu bizlere gösteriyor.Bilişsel bilimdeki son araştırmaların yanı sıra klasik, popüler ve kıyıda köşede kalmış literatürdenbeslenen Tobin, iyi bir şaşırtmacanın esas olarak zihinsel sınırlarımızdan yararlandığınısavunuyor. Elinizdeki bu kitap, bilişsel önyargıların, zihinsel kısayolların ve bellektekituhaflıkların harika yanılsamalar üretmek için öykülerle nasıl bir güç birliği yaptığını açıklıyor veayrıca eli kalem tutanlar için ileri düzey bir yazma kılavuzu sunuyor.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...