Sefer Duâları

' O Zât ki; (yaratıkların) türlerin (in) tamamını O yaratmıştır, binmekte olduğunuz gemileri ve davarlarıda sizin için var etmiştir. Tâ ki siz onların sırtları üzere yerleşesiniz, sonra üzerine oturduğunuzda Rabbinizin nimetini (n büyüklüğünü) hatırlayasınız da (bu nîmete şükretmek için) : '(Şanına yakışmayan noksan sıfatlardan tenzîh ve) tesbîh (olsun) O Zât'a ki; işte bunu bize itaatkâr kılmıştır.Bu kitap hakikaten çok ilginç, Zira bir sefer esnasında buradaki duaları okudum.İki hafta sürmesi gereken seferim duaların bereketiyle üç gün de bitiverdi. Gittiğim yerde işlerim çarçapuk görülüverdi.Demek ki, insanın eceli gelse Allah bu duaların bereketiyle onu yolda değil ,evde canını almak için işini kolay eder Lalegül Neşriyat Arifan Yayınlarından Sizlere Ulaştırılmaktadır.


--

Allâh-u Te'âlâ’ya
sonsuz hamd-ü senâlardan, Rasûlü Muhammed (Sallâl- lâhu Aleyhi ve Sellem)Q, âl-İ ashâbina ve ez- vâc-ı tâhirâtına kat kat salât-ü selam­lardan sonra!

Günümüz insanının, önceden ay­larca ulaşılamayan uzun yollara şimdi birkaç saatlik uçak, hızlı tren ve araba yolculuklarıyla ulaşabildiği, ama bu vâ­sıtaların bâzen ölümcül kazalara yol aç­tığı herkesin mâlumudur.

Nitekim geçtiğimiz safer ayının son çarşambasında Türk Hava Yolları uçağının Hollanda’da düşmesi netice­sinde dokuz kişi hayatını kaybetmiş, bir çok kişi de ağır yaralar almıştır.

Çıkan Rebîulevvel ayının son çar­şambasında da Muhsin Yazıcıoğlu ağabeyimizin helikopteri karlı bir dağda düşmüş, bu elim kazada da helikopterde bulunan altı kişinin tümü maalesef ha­yatını kaybetmiştir.

Bu vesileyle kendilerine Allâh-u Te'âlâ’dan rahmet diler, özellikle İslâmın ve Müslümanların yardımcısı olan Muhsin ağabeyimize Cenâbı Mevlâ’ dan yüksek dereceler niyâz ederim.

Peşpeşe gelen bu hâdiseler, rivâyetlerde beyân edilen: “Hicrî ayın çar­şambalarında, özellikle son çarşam­basında yolculuğa çıkmama” husûsuna daha çok riâyet etmemiz gerektiğini ve evimize sağ sâlim dönmemizi garan­ti eden virdleri ve duâları ihmâl etme­miz icâp ettiğini bize bir kere daha ha­tırlatmıştır.

Evet, takdire tedbir kâr etmez, hattâ Mevlânâ’nın deyimiyle “Takdir, tedbire güler”, ama yine de bize dü­şen, âyet ve hadislerin emirleri müvâcehesinde tedbiri elden bırakmamaktır.

Zâhirî tedbirlerin yanısıra, en önemli tedbir, hiç şüphesiz ki bu küçük risâlede toplamaya çalıştığımız duâ ve zikirleri sefere çıkarkan ve yolculuk esnâsında okumayı terketmemektir.

Allâh-u Te'âlâ cümlemizi bu risâ­lede zikredilen duâ ve zikirlerle, hazerde de, seferde de vikaye eylesin. Âmîn!

11 Rebîulâhir 1430 / 6 Nisan 2009

 

TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...