Sibiryalı Meşhur Seyyah Abdürreşid İbrahim

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
20. yüzyılda Rusya Türkleri arasında siyasi lider olarak milli mücadele hareketini başlatanların en başında kuşkusuz Abdürreşid İbrahim gelmektedir. Aynı zamanda 19. yüzyılın son çeyreğinde Rusya Türkleri arasında yenileşme hareketini başlatanlar arasında da yer almaktadır. Bu amaçla çok sayıda gazete ve dergi neşretmiştir.Abdürreşid İbrahim 1910 yılında Türkiye`ye geldi. Türkiye`yi bu tarihten sonra oldukça zor günler bekliyordu. Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları ve ardından Birinci Dünya Savaşı sırasında elinden gelen bütün gayreti göstererek Müslüman dünyanın Türkiye`nin yanında yer almasında önemli roller oynadı.Abdürreşid İbrahim, "yeyüzünde seyredin" ayet-i kerimesini kendine rehber edinerek ömrünü büyük çoğunluğunu Türk ve İslam dünyası için faydalı hizmetlerde bulunmak gayesiyle feda etti. Abdürreşid İbrahim üzerine şimdiye kadar yapılan çalışmalar makale ve ansiklopedi maddesinden öteye geçmediği için, İsmail Türkoğlu`nun bu çalışması ilk örnektir denilebilir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...