Son Evrensel Hükümdar Sultan ıı. Abdulhamid Han

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İngiliz tarihçi Arnold Toynbee Batı medeniyeti karşısında İslâm dünyasının pek şansıolmadığını söyler.İslam dünyası için iki seçenek vardır. Ya Roma'ya başkaldıran "Zealot" modeli ya dateslimiyetçi "Herodian" modeli.Zealot modelinde yabancı güç karşısına son model silahlarla çıkıp üstün taktiklerlesavaşa giriştiğinde ve bu karşılaşma durumu kötüye gittiğinde kendi geleneksel savaştaktiklerini titiz şekilde uygulayandır.Herodian ise kendisinden hünerli ve daha iyi silahlanmış birisiyle karşılaştığındageleneksel savaş taktiklerini bırakarak düşmanın taktik ve silahlarıyla savaşmayı öğreneninsandır.Tanzimat ile başlayan bu Herodian yaklaşım Cumhuriyetin ilk yıllarında etkisini iyiceartırmıştır.Sultan Abdülhamid Hân ise iyice zayıflayan devleti çağın gereklerine uygun bir şekildeyeniden organize etmeye çalışırken Osmanlı medeniyetinin tarihsel misyonuna sahipçıkmış, manevi yönden yapmış olduğu değerlendirmeler ile devleti ve milleti derleyiptoparlamaya gayret etmiştir.Sultan II. Abdülhamid, dünyanın son evrensel hükümdarlığı olan Osmanlı Devleti'nimutlak güçle yöneten son Osmanlı padişahıdır. O'nun tahttan indirilmesi esastaOsmanlı'nın da vedasıydı.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...