Taktik Matematik; Formüllerin Gizemi

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"İki tane Everest Tepesi alınız ve 17.700 metre yüksekliğinde dev bir dağ yapmak için birini öbürünün üstüne koyunuz. Üstünü buzla kaplayın ve zeminle 650 açıyla dik bir yamaç yapın. (Yamaç uzunluğu 19.500 metre uzunluğunda olacaktır.) Politen giysinizi giyin ve üzerine BOLCA bulaşık deterjanı sürerek sürtünmeyi aza indirin. Mümkünse dev dağı hava direnci olmaması için havası boşaltılmış büyük bir vakum odasının içine alın. Yaptınız mı? Güzel! Tepeden aşağı yola çıkın. Eğer hızlanmanız 3 ms-2 ise yere ulaşmanız ne kadar süre alacaktır?"İşte sana eğlenerek, formülleri hayatın bir parçası hâline getirerek yapabileceğin bir hesaplama örneği. Daha fazlasını mı istiyorsun? O hâlde bir sosisin hacim ve yüzey alanını nasıl hesaplarsın? Peki, hilal şeklindeki bir pizzanın veya bir dilim pastanın alanını? Matematik karnını mı ağrıtıyor? O ezberlenmeyi bekleyen çığ gibi formüller seni bataklığın içine mi çekiyor? Hâl böyleyken matematiğin taktiklerle dolu gizemli dünyasının kapılarını aralamayı bir desene! Gönüllü rehberin Kjartan Poskitt olsun, haritan da Taktik Matematik Böylece günlük hayattan çarpıcı ve zekâ fışkıran örneklerle matematiği, kendin için sevimli ve eğlenceli bir konu hâline dönüştürebilirsin. GARANTİ EDİYORUZ!Bu kitapta sıkıcı hesaplar ve mide bulandırıcı alıştırmalar bulunmamaktadır!
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...