Talim ve Terbiye Serisi 1 - Rehnuma; Her Hocaya ve Aileye Lazım Sıbyan Eğitim Rehberi

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Davamız ÇocukÇocuk yetişkinden farklı gelişim özelliklerine sahiptir. Sadece aklına değil, duygularına da önem verilerek yetiştirilmesi gerekir."Bir nazlı kuşa benzer. Çocuk dediğin. Ev ister, ekmek ister. Öpülmek, okşanmak ister."- Cahit KülebiPeygamberimiz (sav) "Kim gençliğinde Kuranı öğrenirse Kuran onun etine ve kanına karışır..." buyuruyor. Öğrenmek ve öğretmek büyük iş lakin İbn Cemaa "Ehliyetsiz bir hocanın eline öğretimi vermek, eğitim-öğretimc. ilme ve çocuklara ihanettir. Bir hocanın, iyi bilmediği bir konuda öğretime kalkışması, dinle oynamaktır" diyor."Muallimim, diyen olmak gerektir imanlı. Edepli, sonra liyakatli, sonra vicdanlı"- M. Akif ErsoyKitabın içinde ne var;Osmanlıda sıbyan eğitim dersleri ve usulleriAbdülmecit Han'ın sıbyan eğitimi için hazırlattığı Talimatname Selim Sabit'in sıbyan eğitim metotları (Rehnuma-ı Muallimin)Sıbyan okulları için Hıfzıssıhha risalesi (sağlık, mekan, vs.)Osmanlı ve günümüz merasim örnekleri İslam büyüklerinden eğitimcilerin vasıf ve görevleriEğitim Öğretim adabı (İbn Cemaa Edebi'I-Âlim ve'l-Müteallim". İbn Sahnun "Adabul Muallimin')Kuran ve dini bilgiler öğretim teknik ve metotlarıBir dersin işleniş aşamalarıOkulöncesi talim terbiyeEğitimindeki yanlışlar ve eksikliklerDisiplin ve mesuliyetÇocuklarda uyum ve davranış bozukluklarıDini bilgi öğretimde eğitsel oyunlar ve kazandırdıklarıOkul öncesi eğitim plan, program ve çizelgeleriOkul öncesi eğitim ve öğretim mekanıAnne ve eğitimcilerden yaşanmış hikayelerKısacası sıbyan eğitimine dair ne varsa...
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...