Tanrı Îsâ'dan Tavr-ı Îsâ'ya

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Zeytin Dağı SohbetleriGüncel Hıristiyanlık, Hz. Îsâ'nın hakîkatinden tamamen uzaklaştırılarak, Pavlus'un elindeâmentüleri yeniden şekillenen beşerî bir dine dönüşmüştür. Halbuki Hz. Îsâ'nın ve doğal olarakHz. Meryem'in hakîkati dinimiz tarafından çok farklı vaz edilmektedir. Elinizdeki çalışmanın"Tanrı Îsâ'dan Tavr-ı Îsâ'ya" başlıklı birinci bölümünde Kur'ân-ı Kerim'in irfânî bakış açısındanfeyz alarak, hıristiyanlar tarafından "Tanrı Îsâ" olarak vaz edilen Hz. Îsâ'nın hakîkatindeki"Tavr-ı Îsâ" ortaya konmaya gayret edilmiştir. Gayemiz Hz. Meryem ve Hz. Îsâ üzerinde Kur'ânmerkezli yeniden düşünmeye çalışmaktır.Bilindiği üzere kimi kitaplar vardır; ne hikmettir bilinmez basılıp okuyucuyla buluştuklarızamanlarda gerçek değerleri anlaşılmaz. Merhum Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre'nin çevirisiniyaptığı ve kendine özgü irfânî yorumlarıyla 2002 yılında yayınladığı ve içerisinde Hz. Îsâ'nın 114sözü bulunan Azîz Toma'ya Göre İncîl de işte böyle bir kitaptır. Merhum Prof. Dr. Özemre busözleri, İslâm'ın irfânî vechesi ve bu vecheye has terminoloji ile yorumlamıştır. Azîz Toma'yaGöre İncîl'de yer alan Hz. Îsâ'nın irfânî öğretisinin/mesajının ana çizgileri bütünüyle elealındığında bu mesaj, insanı: a) kendi zâtının esrârına vâkıf kılacak, b) dünyevî hayatınşartlarından halâs edip ikinci bir doğuş gibi telakkî edilebilecek çok üstün bir idrâke eriştirecek vec) bu Âlem'e hem zâhirî ve hem de bâtınî açıdan bakabilmesini sağlayacak olan köklü birdeğişimin müjdesini vermekte olmasından dolayı gerçekten de bir incîl/hayrlı haber olarak kabuledilmelidir.İşte elinizdeki kitabın ikinci bölümü; Azîz Toma'ya Göre İncîl'de yer alan 114 sözden bazılarınınsanki Hz. Îsâ ile karşılıklı konuşuyormuş gibi hazırlanmış hayali bir kurgusundan ibarettir.Umarız bu metod; söz konusu kitabın daha iyi anlaşılmasına ve Hz. Îsâ'nın irfânî öğretisinin dahageniş bir kesime ulaşmasına vesile olacaktır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...