Tasavvufun Temel Öğretilerinin; Hadislerdeki Dayanakları

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Başlangıçta Kur'an ve Sünnete dayalı bir düşünce ve hayat tarzı olan tasavvuf, daha sonra toplumsal gelişmeler vebirtakım haricî tesirlerle farklı bir şekil almıştır. İslâmî anlayışın temsilciliğini üstlenen İslâm uleması ile tasavvuf ehliarasındaki tartışmalar oldukça erken dönemden itibaren görülmeye başlamıştır. Bu tartışmalara yol açan sebeplerinbaşında, tasavvufu etkileyen bazı fikirlerle bu fikirleri meşrulaştırmak için başvurulan kaynaklar ve bunlarınyorumlanış biçimi büyük rol oynamıştır. Mutasavvıfların Kur'an ve Sünnete bakış açıları ve bunların yorumlanışbiçimleri kadar, özellikle dayandıkları Hadisler tartışmaların başlıca sebeplerini oluşturmaktadır. Mutasavvıflarınkullanmış olduğu Hadis malzemesinin, Hadis metodolojisi ışığı altında ele alınıp kritik edilmesi dinin doğruanlaşılmasına da yardımcı olacaktır. Bu çalışmanın amacı, tasavvufu sorgulamaktan çok, tasavvuf anlayışınındayandığı Hadisleri tespit etmek ve değerlendirmektir
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...