Türk Edebiyatında Tevhidler

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kültürel oturmuşluk, hayata belli bir bakış açısından müşterek bakabilmek, meseleleri standart bir yaklaşımla değerlendirmek demektir. Bu yönden ele alındığında eski edebiyatımızın hem şekil hem de muhteva bakımından standart bir geleneğe sahip olduğu kolayca görülecektir. Eserini, ortak bir estetik anlayış çerçevesinde yoğuran müslüman sanatçı, mensur eserlere "hamdele" ve "salvele" ile, manzum eserlere de tevhid, müacat ve na`t gibi Tanrı`ya hamd ve şükür, peygambere de salat-ü selam ve övgü ile başlamaktaydı. Bu yaşanan hayatın, inanılan kıymet hükümlerinin edebi esere yansımasıydı. Yani toplumun kabullerinin edebi anlamdaki ifadesiydi. İşte derleyip bir buket halinde sunduğumuz tevhidler, bu edebiyatın manzum örneklerinin en başında yer alan şiirlerdir.Edebiyatımızdaki tevhid sayısı kuşkusuz buradakilerden ibaret değildir. Ama önemli örneklerin çoğu sizlere sunulmuş bulunuyor.Bu çalışma, tevhidlerin şekle ve muhtevaya ait özelliklerini okuyucuya tanıtır ve dini edebiyata karşı ilgi uyandırabilirse amacına ulaşmış olacaktır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...