Uşşaki'de Bul Aşkı; Abdurrahman Sami Külliyatından Divan-ı İlahiyat Mevlid Mir'at-ı Eyyam, Name-i Muharrem

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Halktır yüzümüz Hak'tır özümüz Vahdete mihman isteyen gelsinAbdurrahman Sami Niyazi, Osmanlı'nın son dönemlerinde ve cumhuriyetin ilk yıllarında İstanbul'da yaşayan, ülkenin zor günlerinde çevresine maneviyat çeşmesinden kana kana ab-ı hayat içiren kutsal gönüllü bir erendir. Halvetiyye'nin Hasan Hüsameddin Uşşaki'ye nispet edilen Uşşaki kolu mürşidlerinden olan Sami Efendi; zahiri ilimlerdeki derinliğiyle bir alim, döneminin şartlarına yabancı olmayan ve Fransız müridlerine Fransızca sohbet yapacak kadar yabancı dili olan bir münevver, ürettiği kokularla geçimini sağlayan ve bir kimya kitabı yazacak kadar sahada uzman olan bir kimyager, manzum ve mensur onlarca kitabı olan velud bir yazar ve en önemlisi Şücaeddin Baba, Salahaddin Uşşaki, Hüsameddin Uşşaki, Yahya Şirvani, Ömer-i Halveti ve Hz. Ali yoluyla Hz. Peygamber'e ulaşan Uşşakiyye silsilesinin taşıyıcısı olan bir insan-ı kamil"dir.Uşşaki'de Bul Aşkı" adıyla yayınladığımız bu eser, Abdurrahman Sami-i Uşşaki'nin Divan-ı İlahiyat, Mevlid-i Mücteba, Mir'at-ı Eyyam ve Name-i Muharrem isimli dört eserini birden içermektedir. Bu eserlerden Divan-ı İlahiyat ilk defa akademik düzeyde yayınlanmakta, diğer üç eser ise ilk kez bu çalışmayla gün yüzüne çıkmaktadır...Ayette de dile getirildiği gibi Evlere kapılarından girilecek' ise Sami Efendi'nin şiirlerini okuma kapısından bizler de beytullaha girmeyi niyaz ederiz. Tabii ki tıpkı onun dediği gibi kalbimizi tam bir temizlik ile temizleyip Allah'ın Evi kılabilirsek işte beytullah orasıdır ve orada saki doğrudan evin sahibidir."Mahmud Erol Kılıç
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...