Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Yasin Yayınevi

Yükleniyor...

Yasin Yayınevi ve Yasin Yayınevi Kitapları Hakkında Bilgi

Yasin Yayınevi ve Yasin Yayınevi Kitapları Hakkında Bilgi


Yasin yayıncılık 1994 yılında kurulmuş olup islami yayın sektörünün zirve markalarından birisidir. Fatih ismailağa merkezli olan yasin yayınlari kurulduğu günden bugüne kadar medrese ve kurs kitapları noktasında çalışmalar yapmış ve 300'ün üzerinde eser neşretmiştir. Neşrettiği bazı eserler türkiyede ilk olmakla birlikte bir kısmı ise güncel türkçemizle herkesin anlayabileceği dilde yeniden basılmıştır. Ayrıca bünyesinde arapça yayınların baskı ve dağıtımını yapan darul mizan isimli bir markada barındıran yasin yayınevinin tüm kitaplarına sitemiz üzerinden ulaşabilir ve en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Yasin Yayinlarinin Baslica Eserleri


En çok okunan ve basılan eseri hiç şüphesiz Ömer Nasuhi Bilmen hocaefendiye ait olan ve ismailağa fetva heyetinin sadeleştirdiği büyük islam ilmihali olmakla birlikte mızraklı ilmihal, nurul izah nurul misbah, siracul müttekin, mektubatı rabbani, nesefi akaidi, tefsirli peygamberler tarihi, sarf, nahiv,  elihtiyar, damad tercümesi gibi birbirinden farklı ve değerli yüzlerce eseri vardır. kısaca bu eserleri izah etmemiz gerekirse:

Yasin yayınevinin fıkıh ve ilmihal kitapları

 1. İsmailağa Fetva Heyeti Sadeleştirmesiyle Ömer Nasuhi Bilmenin Büyük İslam İlmihali - büyük islam ilmihali kitapları içerisinde en çok okunan ve tutanı bu baskıdır. Her nekadar ali fikri yavuz hocanın sadeleştirdiği ilmihaller olsada en çok okunanı yasin yayinevinin büyük islam ilmihalidir.  Bu ilmihale ulaşmak için tıklayınız.
 2. Büyük Şafi ilmihali ve Günümüz Meselelerine Fetvalar Kitabı ( 4 Cilt ) - Halil Gönenç hocaefendiye ait olan bu eserler şafi fıkhı ve 21. yüzyılda islama dair fetvalar hususunda kıymetli iki kitap olup kendi alanlarında en çok okunanalar listesinin başındadır. Halil Günenc hocanın kitapları için tıklayınız
 3. Mülteka Tercümesi 6 cilt kelime manalı ve mülteka tercümesi 3 cilt takım eserleri hüsamettin vanlıoğlu hoca tarafından kaleme alınmış ve mülteka tercümesi noktasında ki neredeyse tüm açığı kapatmış iki güzide eserdir.
 4. Damad Tercümesi ve El Hidaye Tercümesi  bunlarda fıkıh kitapları noktasında eşsiz eserlerdir. Damad cilt cilt satılmakla birlikte elhidaye tercümesi takım halinde satılmaktadır.
 5. Mızraklı ilmihaller ; Yasin yayınevinin mızraklıları 4 çeşit olup bunlar sırasıyla;
  Mızraklı ilmihal tercümesi ( Yeşil Mızraklı )
  Mızraklı ilmihal tercümesi ( Beyaz Mızraklı )
  Mızraklı ilmihal osmanlıca eski dizgi ( Eski Baskı Mızraklı )
  Mızraklı ilmihal osmanlıca yeni dizgi ( Yeni Baskı Mızraklı )  olarak bilinmektedir. Medrese ve kursların hocalarının tercihine göre genelde en çok okunan tercümeli olan yeşil mızraklıdır.
 6. Sarf ve Nahiv kitapları; Bunlar eski taş baskı sarf ve yeni dizgi sarf ile eski taş baskı nahiv ile yeni dizgi nahiv kitaplarıdır. tercüme değildir. Yasin yayınevinin sarfı olarak ve yasin yayınevi nahivi olarak bilinirler. Taş baskı yani eski dizgi olan sarf, yeşil sarf kitabıdır. Bordo sarf kitabı yeni dizgidir.
 7. Nurul izah ve Nurul misbah kitapları bunlarında çeşitli versiyonları mevcuttur. Kelime manalı nurul izah, cübbeli hoca tetkikli nurul izah ve arapça nurul izah gibi

  bu kitapların harcinde yasin yayınevine ait yüzlerce eser bulunmaktadır ki hepsi sitemizde mevcuttur. detaylı bilgi için 05388107181 numaralı iletişim hattından whatsapp, telegram yahut arayarak iletişime geçebilirsiniz.
Yükleniyor...