Ziyaret-i Evliya - Hocazade Ahmed Hilmi

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Hocazade Ahmed Hilmiİstanbul ve civârında mağfiret toprağına defnedilmiş olan büyük velîlerle tarîkat-ı aliyye´den Halvetiyye ve Şa´bâniyye şeyhlerinin biyografilerini ve onların en yüce menkıbelerini ihtiva etmektedir.Şeyh Ebu´l-Vefâ (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretEmir Buhârî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretSünbül Sinân (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretMevlânâ Şeyh İbrahim Halebî-i Hanefî (k.s) Hazretleri´ninMübârek Türbesini ZiyâreHüsâmeddin Uşşâkî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini Ziyâret Ramazân Efendi (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretAzîz Mahmûd Hüdâyî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini Ziyâretİsmail Ankaravî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretAbdülmecîd Sivâsî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretŞeyh Abdülahad Nûri (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretCelâleddin Mahmûd Hulvî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Kabrini ZiyâretCihângirî Hasan Efendi (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretMevlânâ Şerbetî Mehmed Efendi (k.s) Şeyh Muhammed Nasûhî-iÜsküdârî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretŞeyh Mehmed Dede ÇelebiNûreddin Cerrâhî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretSeyyid Ali Fenâî Efendi´nin Mübârek Türbesini ZiyâretŞeyh Ali Hulûsî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretSalâhaddin Uşşâkî (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Türbesini ZiyâretMüstakîmzâde Süleyman Sa´deddin Efendi (k.s) Hazretleri´nin Mübârek Kabrini Ziyâretİslâm kültür ve medeniyetinin yaygın geleneklerinden biri de ilim, düşünce, din, sanat ve siyâset dünyasının önde gelen şahsiyetlerini tanıtan ve anlatan eserlerin kaleme alınmasıdır. "Tabakât" veya "Tezkire" genel başlığı altında toplanan bu eserlerin bir kısmı şehir ve bölgelere göre, bir kısmı meslek ve mezheplere göre kaleme alınırken alfabetik ve kronolojik olarak telif edilenler de vardır. Bu kitapların önemli bir kısmı da sûfî şahsiyetlerle alakalıdır. Bu alanda XIX. asırda Harîrîzâde Kemâleddin Efendi başta olmak üzere Bursalı Mehmed Tâhir, Hüseyin Vassâf ve Sâdık Vicdânî birçok eser kaleme almıştır. Ziyâret-i Evliyâ olarak konu edindiğimiz bu çalışma, iki bölümden teşekkül etmektedir: Birinci bölümde Hocazâde´nin hayatı ve eserleri hakkında teferruatlı bilgi verilmiştir. İkinci bölümde ise, eserin metin sadeleştirilmiş ve yeni harflerle sunulmuştur. Ayrıca eser yeni harflere aktarılırken, hayatları anlatılan sûfiler ve eserleriyle ilgili bilgiler güncelleştirilerek gerekli açıklamalar dipnotlarda gösterilmiştir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...