Çarşafı Şerif Kadının Kalesidir - Nesibe Çelik-M.ihsan (cihan) Çelik


İslam Öncesi Cahiliyye Döneminde Özel Olarak Arapların Yanında Genel Olarak da Bütün Yeryüzünde Kadının Konumu: “İslam’dan önce” insanların önemli bir bölümünün kuralsız yaşadıkları döneme cahiliyye dönemi denir.

Tarihi kaynaklara baktığımızda Arapların yanında kadının pek çok haklardan yoksun olduğunu görüyoruz. Miras alma hakkı yok, kocası üzerinde herhangi bir hakkı yok, talak için sınırlı bir sayı yok, çok evliliğin belli bir sınırı yok. Onların sisteminde kocasının zulmünü engelleyici bir yapı da yok.

Pek tabi olarak bu ortamda kocasını seçme hakkı da yok. Arapların ancak başkanları ve ileri gelen eşraf takımı evlilik işlerinde kızlarına danışırlardı. Diğerlerinde ise böyle bir durum söz konusu bile değildi. 

Bir adam öldüğünde karısı ve başka karısından çocukları varsa en büyük çocuk babasının karısına başkasından daha çok hak
sahibiydi.

Bu kadını diğer mallar gibi babasının mirası sayıyorlardı. Kadın bir eşya gibiydi. Bu dönemde her tülü rezillikler yaşanır olmuş, kadınlar
adeta orta malı gibi görülür olmuştu. Giyim kuşamları örtünmek için değil daha çekici olmak, daha cazibeli görünebilmek ve vücutlarını teşhir edebilmek içindi. Bu sebeple vücudu saran daracık elbiseler giyerlerdi


Yazar Adı: Nesibe Çelik-M.ihsan (cihan) Çelik

 

TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...