Dîvân-ı Hikmet; Hikmetler Mecmuası- Mısır Nüshası 1650

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Orta Asya derviş nazmı, bu coğrafyada İslam'ın yayılması ve sahih akidelerinin tahrip olmadankorunmasında önemli rol oynamıştır. Tam da bu sebeple bu edebiyata ait verimler, İslami kültürün doğuşuve inkişafı araştırmaları için olmazsa olmaz kaynaklardır. Hoca Ahmet Yesevî'nin Dîvân-ı Hikmet'i de hiçşüphesiz söz konusu bu edebiyatın en önemli metinlerinden biridir.Prof. Dr. Mehmet Mahur Tulum'un yaklaşık yirmi yıldır varlığından haberdar olduğu Dîvân-ı Hikmet'inMısır Nüshası, istinsah tarihi ve müstensihi belli, eksiksiz ve şimdiye kadar bilinen en eski tarihli yazmanüshadır.Kırk dokuz Hikmet ihtiva eden bu Mısır Nüshası'nda bilinen tüm yazma ve basma eserlerde bulunmayan,yeni gün yüzüne çıkmış on üç Hikmet var. Türkistan'da istinsah edildikten sonra Mekke yoluyla Mısır'agötürülmüş olan yazmanın yayımlanmasının Yesevî ve Yesevîlik çalışmaları için çok önemli bir dönümnoktası olacağına inanıyoruz.Dîvân-ı Hikmet'in Mısır Nüshası'nı dünyanın farklı yerlerinde on el yazması ve yedi adet de basılmışnüsha ile karşılaştırarak büyük bir titizlikle hazırlayıp okurların istifadesine sunan Prof. Dr. MehmetMahur Tulum, Yesevîlik çalışmalarını merhum Prof. Dr. Fuad Köprülü'nün bıraktığı yerden daha daileriye taşıyor.Ketebe Yayınları olarak daha önce yapılmış çalışmaların da kıymetini takdir ederek şunu açıklıkla söylemek isteriz: Dîvân-ı Hikmet, ilk kez yayımlanıyor.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...