Endülüs Müslümanları 2; Medeniyet Tarihi

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İspanya`nın VII. yüzyılın başlarından itibaren Endülüs Müslümanlarıyla Hristiyan İspanyollar arasında yaklaşık sekiz asır süren bir siyasi ve askeri mücadeleye sahne olduğu, ancak medeniyet ve kültür alış verişinde her iki kesimin tabii olarak birbirlerini etkilediği bilenen bir gerçek. Ama bu etkileşimde cazibe merkezini hiç şüphesiz Endülüs oluşturmuştur. Bir diğer ifadeyle Endülüs oluşturmuştur. Bir diğer ifadeyle Endülüs veren, dolayısıyla etkileyen, Hristiyan İspanya ise alan, dolayısıyla etkilenen konumunda olmuştur.Batı medeniyetlenin kökleri en az Yunan ve Roma medeniyetleriyle olan bağlantısını ancak İslam medeniyetine de bağlıydı. Üstelik bu medeniyet, Yunan ve Roma medeniyetleriyle olan bağlantısını ancak İslam medeniyet sayesinde sağlayabilmişti.Endülüs İslam medeniyetinin tarihi ve güncel önemi burda ortaya çıkmaktadır. Bir taraftan batı medeniyetinin tarihi, arka planını kavrama ve bunda İslam`ın inkar edilemez rolünü görme, diğer taraftan da bin yıllık medeniyetin yeniden inkişafını gerçekleştirebilme meselesinde Endülüs örneğini aktif ve etkileyici unsurlarını tespit edebilme. İşte Endülüs İslam medeniyetini tanımanın önemi.(Arka Kapak)
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...