İlm-i Hurûfla İlgili Üç Risâle

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kuşeyrî'nin er-Risâle adlı eseri, İbn Arabî'nin okuduğu ilk tasavvuf klasiğidir. İbn ArabîKuşeyrî'yi aynı zamanda, hurûf ilmiyle yakın ilgisi olan el-Esmâü'l-Hüsnâ şerhi hususunda takdirettiği üç sûfî arasında sayar. Elinizdeki kitap, "İ'râbu'l-kulûb dört nev' üzeredir: Refʽ, feth, hafd(kesra) ve vakf/sükûn. Kalbin refʽi, zikrullahtır. Kalbin fethi, Allah'tan razı olmaktır. Kalbin hafdı,kalbin Allah'tan başkasıyla iştigâlidir. Vakf ise Allah'tan gaflet içinde olmaktır." diyen Kuşeyrî'den;Kitâbü'l-Bâ'sında bâ harfinin Taʽayyün-i Evvel/Hakîkat-i Muhammediye mertebesini sembolizeedişinden bahseden, Kitâbü'l-Yâ'sında Hüve'yi, bilinemezliğin sembolü olarak alan ve "Ene (ben),innî (muhakkak ki ben), ente (sen) ve le-ke (senin için)i bilir ama Hüve'yi bilemezsin, çünkü okarşında hazır ve nâzır değildir. el-Ulemâu billah (Allah'ı Allah'la bilenler), Hüve'ye bağlı olmayadevam ederler ve derler ki "Seni gereğince senâ edemem (övemem). Hüve'yi burada sana hicâbediniriz. Sen, kendini senâ ettiğin gibisin." Şeklinde tanımlayan İbn Arabî'ye doğru bir çizgi çizmeyeçalışmakta ve harflerin gizemli dünyasını merak eden herkesi kendisini okumaya davet etmektedir.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...