İslamın Aynası Camiler

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Dünya çapında ünlü felsefe ve estetik profesörü, Fransız Müslüman düşünür Roger Garaudy,bu eserinde üç kıtaya damgasını vuran İslâm sanat ve mimarisinin felsefî ve estetik açıdan sonderece çarpıcı bir değerlendirmesini yapıyor."Güzelliğin Dini İslâm" düşüncesinden yola çıkan yazar, "Allah güzeldir, güzelliği sever"hadisinin İslâm sanat ve mimarisinde nasıl somutlaştırıldığını en çarpıcı örnekleriyle gözlerönüne seriyor.Yazar, evvelki dönemlerin ihtişamını gözler önüne sermekle yetinmiyor, Müslümanların Batı'yı ve geçmişi taklitten kurtularak yeni bir silkiniş ve yeni bir dirilişle İslâm'ı yaşamaya başladıklarıan, eskiden olduğu gibi, yine muhteşem sanat ve mimari eserler ortaya koyabileceklerini demüjdeliyor. İslâm sanatı ve mimarisi konusunda hem dînî hem tarihî hem de felsefî ve estetik bilgilerledonatılmış bu eser, sahasında tek ve biricik olma özelliğine sahiptir. 17 Temmuz 1913'te Marsilya'da doğdu. 1952 yılında Sorbonne Üniversitesi'nden felsefe, 1954yılında da SSCB Bilimler Akademisi'nden bilim dalında doktor unvanını aldı. Bir ara Marksistİnceleme ve Araştırmalar Merkezi müdürlüğünde bulundu. Fransız Parlamentosu'ndamilletvekili, Meclis Başkan Yardımcısı ve Senatör olarak görev yaptı. Kitapları, konferansları vebildirileriyle bütün dünyaca tanındı. Yönetiminde bulunduğu sadece Fransız KomünistPartisi'nin değil, Fransa'nın da dünya çapında sözcüsü oldu.Stalin, Fidel Castro, Picasso, Aragon, Jean-Paul Sartre, Claude Levi-Strauss, Gaston Bachelard,Francois Mauriac gibi pek çok ünlü devlet adamı, bilgin ve sanatçıyla görüşüp tanıştı. Tekbaşına da kalsa her zaman doğruyu haykırdı. Don Kişot'u kendine rehber edindi. Partisininkörü körüne Rusya'yı desteklemesini tenkit ettiği için ihraç edildi.Üniversite profesörlüğünden emekliye ayrıldıktan sonra telif çalışmalarına hız verdi. Her biridünya çapında yankılar uyandıran 60'ı aşkın eser, on binlerce makale ve tebliğ yayınladı,binlerce konferans verdi. Bütün ömrünü insanlığın huzur, mutluluk ve barış içinde yaşamasıiçin ne yapılması gerektiği konusunda fikirler üreterek geçirdi. Önemli bir kısmı gerçek anlamda şaheser olan kitaplarıyla Garaudy, hâlâ eserleri bütündünyada okunan ve ilham alınan büyük bir düşünürdür.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...