Kara Davud - Delalil-i Hayrat Şerhi; Tam Metin

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Tam Metin Kara Davud Delail-i Hayrat ŞerhiEn Güzel Dualar ve SalavatlarHerkes tarafından iyi bilinmekte ve anlaşılmaktadır ki, ülkemiz insanları Müslümanlar arasında İslamişuur artık uyandırılmaya ve uyanmaya başlamıştır. Olgun, aklı başında olan herkes, kendine "insan nedendünyaya gönderilmiştir?"sorusunu sormakta, neticede cevabını bulmaya çalışmaktadır. İnsan ve yaratılışının gerçeğini öğrenen herkişi, bundan sonra kendisini Allah'a yaklaştıracak amellerde bulunmak için gerekli ilmi öğrenmekistemeye başladı. Bu konulardaki bilgi eksikliğini ve açığını giderme arzusu, onu büyük bir şevkle ilimöğrenmeye götürür. İşte bunun için ülkemizde son yıllarda yayıncılığın hacmi ihtiyaç ve arz duyuldukça genişlemiş, tabii olarak da, İslami ve diğer konularda eserler neşre başlanmıştır. Bundan dolayı her şeyindaha iyisini verebilmek arzusu ve ümidiyle, "DELAIL-I HAYRAT" ve şerhi olan "KARA DAVUD"isimli eser neşre hazırlanıp ilmi bir hizmette daha bulunulmuştur. Aslı Osmanlıca olan bu eser,günümüzde Türkçe'ye çevrilen eş değerlerinden gerek üslup, gerek tertip ve tanzim bakımından çok dahagüzeldir.İçeriği tamamen Salavat-ı Şerifelere ve dualara dayanan bu değerli eser, aynı zamanda bir tarihi eser olmaözelliği de taşır. Kaynak bir eser olan bu kitabın yazarı merhum Cezûli Hazretleri (Allah rahmet eylesin),ilim ve takvada emsalsiz, devrinin kutbu olan büyük bir İslam âlimidir. Hz. Ali'nin soyundan gelen bubüyük âlimin eserini birçok ilim adamı şerh etmiştir. Bu şerhler arasında en tanınmış olanı elinizdebulunan Kara Davud Efendi'nin yaptığı bu şerhidir. Kara Davud Efendi, Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566) devrinde yaşamış büyük bir İslam âlimidir. Kara Davud Efendi, kitabın adını "Muvaffik'ul-HayrâtLi Neyl'il-Berekât Fı Hizmeti Menbais-Saadat" yani "Saadet Kaynağı olan Resûlullah'a Hizmet EtmekleBereketlere Nail Olmak Yolunda Başarıya Eriştiren Kitap" olarak vermiştir. İsminin uzunluğundan dolayısöylenmesi zor olduğundan, gerek ilim ehli, gerekse halk arasında bu eser, şerh eden zatın adı ile anılmışve böyle tanınmıştır. Eserin değeri okudukça daha iyi anlaşılacaktır ve birçok faydalar elde edilecektir.Bu eserin de diğer eserler gibi faziletli ve iman ehli okuyucularımıza faydalı olmasını Cenab-ı Allah'tanniyaz ederiz. Allah-u Teâlâ, manevi değeri büyük olan bu eseri cümlemize hayırlı eylesin ve hayırlaravesile kılsın. Ecir ve sevaplarımızı artırsın. Allah'ın rahmeti ve inayeti bütün Müslümanlar'ın üzerineolsun, selametler ihsan eylesin, iyiler ve sâlihler zümresine dâhil buyursun. Ahir ve akıbetlerimizihayreylesin. Bu mübarek eseri bizlere okumayı ve anlamayı nasip eden Hak Teâlâ Hazretleri'ne (c.c.)hamd ve sena olsun.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...