Kıraat İlminde Hemze Üzerinde Vakf Meselesi; Mehmet Rüştü Vakf-ı Hamza ve Hişam Risalesi

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Birçok branşta, bizzat hocanın izahını gerektirmeyen konularda kitaplardan istifade mümkünken; pratik yönü ağır basan kıraat ilminin tahsili, ancak sahaya hakim bir üstad nezaretinde gerçekleşebilmektedir. Bu çerçevede kıraat ilminin hem teorik hem de pratik boyutunda yer alan ve anlaşılması zor konuları arasında zikredilen Vakf-ı Hamza ve Hişam Meselesi, kıraat sahasının birçok alimini meşgul etmiş, bazılarını bu meseleye ilişkin müstakil eser kaleme almaya sevk etmiştir. Kıraat tedrissatının daha ziyade telaffuz yönüyle ilgili olan hemze üzerinde vakf meselesinin teknik yönünün fazla olması, bazı zorlukları da beraberinde getirmiştir. Bu çerçevede Aşıkkutlu'nun tedris faaliyetlerinin bir parçası olarak Osmanlıca telif ettiği Vakf-ı Hamza ve Hişam Risalesi, bu sahanın değerli çalışmalarındandır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...