Mekândan Taşan Edebiyat; Yeni Türk Edebiyatında Edebiyat Mahfilleri

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Edebiyat mahfilleri edebiyatçıların bir araya geldiği, birbirlerine eserlerini okudukları,tartıştıkları, kendilerinin ve başkalarının eserleri hakkında görüşlerini paylaştıkları yerler olarakedebiyat dünyasının ayrılmaz parçalarındandır. Edebiyat mahfillerinde toplanan sanatçıların edebisohbetleri deyiş yerindeyse "bulundukları mekândan taşarak" başka sanatçıları, okurları,araştırmacıları hatta sonraki nesilleri etkiler. Mevcut geleneğin sürdürülmesini sağladığı vegüncel edebiyatı belirlediği kadar mahfillerin bulunduğu şehrin sanat yaşantısını ve hafızasını dabiçimlendirir.Turgay Anar, Mekândan Taşan Edebiyat'ta tarihleri, zaman içerisindeki değişimleri, etkileri veedebiyat geleneğimize bıraktığı "hoş sada"larıyla Türk edebiyatının 19 yüzyıldan günümüze enönemli mahfillerini inceliyor. Konaklar, köşkler, yalılar, otel lobileri, kahveler, çayhaneler,kitabevleri... Dünden bugüne edebiyatçıların toplanıp sohbet ettiği, çalıştığı, ürettiği hemen hiçbirmekânı gözünden kaçırmayan Anar, edebiyat mahfillerini ilmi bir gözle incelemekle kalmıyor,mesela Orhan Veli'nin ölümü üzerine İbnülemin'in okuduğu şiirden Tanpınar'ın hoş bir sohbettedeğiştirerek okuduğu Şeyh Galib beytine kadar edebiyat tarihimizden pek çok anekdotu da okurlabuluşturuyor.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...