Sicill-i Osmanı Yahud Tezkire-i Meşahir-i Osmaniyye (5 Cilt Takım)

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Son devir Osmanlı müelliflerinden Mehmed Süreyya Bey'in kaleme almış olduğu Sicill-i Osmanî, araştırmacı ve öğrencilerin yanında konuya ilgi duyan geniş bir kesimi de alâkadar etmektedir.Eserin konusu, Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan 1899 yılına kadar geçen sürede, devletin muhtelif kademelerinde vazife almış şahısların hayat hikâyelerini ihtiva etmektedir.Neşrinden günümüze kadar geçen bir asırlık zaman içerisinde, değerini muhafaza etmiş olan bu kitap, daha mükemmeli yazılıncaya kadar bu özelliğinden bir şey kaybetmeyecektir.Çeşitli zorluklardan dolayı araştırmacılar, Sicill-i Osmanî'yi bulmakta ve istifade etmekte güçlüklerle karşılaşmaktadır.Bu zorluklara yazı, ifade ve terminoloji meselesi de ilâve edildiğinde eser, sadece sahasında uzmanlaşmış kimselerin faydalanabileceği bir kaynak durumuna gelmiştir. Sicill-i Osmanî'yi, sadece sahasında uzmanlaşan kişilerin değil, daha geniş bir kesimin istifadesine sunmak düşüncesiyle Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim elemanları tarafından bir yayın kurulu oluşturulmuş ve eserin birinci cildi Doç.Dr.Ali AKTAN, Doç.Dr.Abdülkadir YUVALI ve Doç.Dr.Mustafa KESKİN tarafından yayına hazırlanmıştır.Bu eserin neşre hazırlanması sırasında titiz çalışmalarından dolayı Doç.Dr.Ali AKTAN ve Arş.Gör. Özen TOK'a, indeksin çıkarılmasında emeği geçen Araştırma Görevlileri Hasan Ali ŞAHİN, Afşin Ayhan ÜNAL, Hakan SİVAS, Havva KURT, Şakir BATMAZ ve Mehmet ÖZDEMİR'e, basımını gerçekleştiren SEBİL YAYINEVİ'ne burada teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...