Sosyal Psikoloji Bağlamında Önyargı ve Din

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Tarihsel tecrübeler ve inanç farklılıkları sebebiyle toplumlar arasındaki ilişkileringerilimi, özellikle de İslam ülkelerine Batılıların müdahaleleri, Müslümanların Batı ve UzakDoğu toplumlarına olan önyargılarını artırmıştır. Orta Doğu'da özellikle Arap-İsrail savaşıve sonrasında gelişen olaylar, önyargı ve ayrımcılık çıtasını oldukça yükseklere taşımıştır.Dünyanın geri kalanı için de ırk, cinsiyet, ekonomik durum vb. faktörlerin etkilediğiönyargı belirgin bir hal almıştır. Aslında bu antagonizmin bir bölümü gerçekçi grupçatışmasının bir sonucu olarak değerlendirilebilirken çoğunun geleneksel bakış açılarınınbir sonucu olduğu aşikardır.Modern zamanların ürünleri olarak değerlendirilebilecek kitle iletişim araçları, sosyalmedya, ulaşım imkanlarındaki kolaylıklar, toplumları ve farklı inanç grupların birbirlerineoldukça yaklaştırmıştır. Ancak bireyler ve toplumların bu hızlı dönüşüme çabucak adapteolduğunu söylemek oldukça zordur. Bu yakınlaşmanın gerektirdiği bireysel, sosyal, dinî veahlaki uyum konusu başlıca problemlerden birisi halini almıştır. Bunun en somutörneklerinden birisini Batılı toplumların komünizm tehlikesini atlatmasından çok kısa birsüre sonra yeni bir günah keçisi arayışına girmeleri ve bunun da islamafobi maskesialtında bireysel ilişkileri etkilemesi oluşturmaktadır.Özellikle 20 Yüzyılın sonlarında Batılı paradigmada büyük bir değişim yaşanmıştır.Ayırıcı özelliklerini bir tarafa bırakarak din, tarih, medeniyet benzerliklerinden hareketeden Batılılar, ortak özellik paradigmasını benimsemiş ve tek devlet olma yolundaorganize olmuşlardır. Ortak özellik paradigması ise kendilerinden olmayanlara karşıayrımcılık ve ötekileştirmeyi beraberinde getirmiştir. Bu süreçte din ve inanç farklılıkları,ötekileştirmenin bir aracı olarak etkin bir şekilde günümüze kadar kullanılmıştır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...