Hasan Tahsin Gerçeği; İlk defa yayınlanan belgelerle

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Eyüp Şahin ilk defa yayınlanan belgelerle "Hasan Tahsin Efsanesi" yalanını deşifre ediyor. Uzunaraştırmalara dayalı bu eserde, gerçek Hasan Tahsin'i, Hasan Tahsin adıyla suikast düzenleyenOsman Nevres'i, İzmir'de ilk kurşun olayını ve Cumhuriyet sonrası yürütülen algı operasyonunutüm detaylarıyla bulacaksınız.Hasan Tahsin Recep'in ifade edildiği gibi bir kahraman olmadığı ve İzmir'deki ilk kurşunuatmadığı görüşünü benimseyen yazarların gazete ve dergilerdeki yazıları, halkı yeterinceetkilemediğinden yanlış algılamaya karşı oluşması gereken direncin dayanak noktası oluşmadı.Sonuçta, gazete ve dergi koleksiyonlarının içinde gözden uzakta kaldılar. Meydan, dönme ve dönmeseverlere kaldı. İstedikleri algıyı oluşturmak için önemli fırsatlar yakaladılar ve bu fırsatları dadeğerlendirme başarısını gösterdiler.Son zamanlarda yapılan araştırma ve arşiv taramaları sonucunda, elde edilen hatıralarla yapılankarşılaştırmalar üzerine, İzmir'de atılan ilk kurşun mevzusu aydınlatılmaya başlandı. Bu doğrultudayapılan başka çalışmaların ışığında, Hasan Tahsin'in ilk kurşunu (veya takip eden süreçte herhangibir kurşun) atmadığı açıklığa kavuşturulmuş oldu. Bu da, 1970'li yıllarda ayyuka çıkarılaniddiaların ortadan kaldırılmasına sebebiyet verdi. Yeni çalışmalar yapılarak mesele aydınlığakavuşturuldu. Öyle ki İzmir'de ve Hasan Tahsin adına yapılan "İlk Kurşun Anıtı" da tartışılır halegeldi.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...