Medya Senfoni

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
" Senin bildiğin bir şey yok. Başladığın yere geri dönmüşsün." *Erkekleri "kalemleri", kadınlarıysa "kimlikleri" üzerinden sunan medya...*Türkiye´de medya ne yaparken ne yaparmış gibi görünür?* Komplo teorileri Türkiye´de kimin ne işine yarıyor, kimleri muhatap alıyor? *Günlük hayat ve zihinler üzerinde yap-boz etkisini taşıyan güç odakları ya da araçları işini nasıl icra ediyor?* Rating lokomotifleri nasıl çalıştırılıyor ve neyle yürütülüyor?Daha önce "Hiçbiryer" ve "Uzak Ülke" gibi karakter romanlarıyla okurunun gönlünü fetheden Fatma K. Barbarosoğlu "Medyasenfoni" ile senaryoların girdabında bir Türkiye romanıyla çıkıyor karşımıza. Zaman zaman sıkı bir dedektiflik romanı zaman zaman soluk soluğa okuyacağınız bir komplo teorisine dönüşen Medyasenfoni proje kadın yazarları, bir örgütün kuklası olmuş yayın yönetmenleriyle kurgu mühendislerinin insafına teslim olmuş bir Türkiye portesi çiziyor.Hrank Dink cinayetinden reyting almak için çirkin erkeklerin yanına konan güzel kadınlara; gay ama muhafazakar modacılara; spor akademilerine yerleştirilen; mayo giyen ama başörtülerini çıkarmayan genç kızlara; türbanlı dansözlere; bir belgesel marifetiyle azizeye dönüşen porno yıldızına hem tanıdık hem acayip bir ülke portresi resmediyor. Barbarosoğlu Medyasenfoni ile Türkiye´nin paranoya damarlarını ortaya çıkarıyor. Kitaptan:… Başörtülü kesimden bir özne yaratmak amacımız. İslami kesime dair haber yapmak çok ses getiriyor. Bir dergide iki bayan arkadaş çarşaf giyip olmadık mekânlara gitmişler. Barlara, buz pateni yapmaya filan. Acayip bir haber olmuştu… …Halan sıkı sıkı giyinmişti. Evladım dedim siz Cumhuriyet Türkiye´sinin sahiplerisiniz. Belki bu genç hanım bizi tutucu zannediyor. Onun için böyle saklı gizli kıyafetlere bürünüyor.… Günah bir elbise değildir zaten. Günah bir deridir. Kim derisini çıkarabiliyor ki! Onun için saklanır günah. Kat kat saklanır…
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...