Gökyüzü ile Kâğıttan Uçak; Gökyüzü ile Yeryüzünün Birleştiği Ülkeden Çocukluk Hatıraları

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Yıl 1969...Çorum'un Karacaören Köyü'nden Avustralya'nın Melbourne şehrine kalkan birkervan...Ve altı yaşında bir çocuk...Umut mavisi göklerde yeni bir hayata yelken açarken merakını, sevgisini ve saflığınıceplerine dolduran, koca yürekli bir çocuk...Mahallede "kâğıttan bir uçakla" oyun oynamak hevesiyle başlayan hikâyesi, onu "gerçek bir uçakla" "yer ile göğün birleştiği yere" taşıyor, köyünden de koparıyor.Her göç hikâyesi; içinde biraz hüzün, biraz yalnızlık, kimi zaman gülmece amahepsinden daha fazla sabır ve güç duygularını barındırır.Türlü sebeplerle yaşadığı diyardan göç etmek zorunda kalan insanlar için bu duygular,hayatın en ince noktasında cem olur ve benzer hikâyelerle birleşerek büyür, birbirinekenetlenir.Kâzım Ateş'in hikâyesi işte böyle bir hikâye...İnsanlığın bu kadim yazgısını çocuk gözüyle anlatan, "yeni bir dünyada" büyümeninne demek olduğunu, o dönemin fotoğrafını çekerek okurlarına sunan ve tümsamimiyetiyle yüreklere dokunan bir hikâye.Sûret aynası gibi net, sîret aynası gibi derin.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...