Doğunun ve Batının Büyük Sultanı: Alparslan

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İslâm âleminin tıkanmışlık hali yaşadığı bir dönemde ortaya çıkan Selçuklularlabirlikte İslâm dünyası siyasî birliğini temin etmiş, Sünnî İslâm anlayışı toplumsalhayatın merkezini oluşturmaya başlamış ve bir sonraki aşamada Türklerin kudretlieliyle Hristiyan dünyasına galebe çalmıştır.Selçukluların tarihî rolü, Malazgirt'te kazandıkları zaferle zirve noktasına erişmiş,Türk-İslâm tarihindeki belirleyici konumları bir anlamda mühür gibi tarihe kazınmıştır.Bu noktada, Stefan Zweig'ın ifadesiyle "insanlığın yıldızının parladığı an"da tarihsahnesine çıkan Sultan Alparslan'a müstakil bir parantez açılmalıdır. Bizans'ı dize getirip Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan, aynı zamanda İslâmtarihindeki tıkanmanın önünü de açan isimdir. Dokuz yıllık kısa saltanat döneminde,izlerini dokuz yüzyıl boyunca takip edebildiğimiz muazzam bir eser ortaya koyanSultan Alparslan, tarihin kilidini açmış, "Gordion'un Düğümü"nü kesmiştir.Selçuklu tarihi alanında yaptığı dikkat çekici çalışmalarla bilinen MustafaAlican, Doğu'nun ve Batı'nın Büyük Sultanı Alparslan adını verdiği çalışmasında,akademik bir altyapıya dayanarak tarihin gördüğü en büyük hükümdarlardan birininbaş döndürücü hayat hikâyesini tek solukta okunacak roman tadında bir üsluplaanlatıyor.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...