İsmet İnönü ve Resmi Tarih (Ciltli)

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Cemil Koçak, yakın târih alanında yaptığı arkeolojik kazılarla resmî târihi ve onun nasıloluşturulduğunu açıklayarak, unutulanları hatırlatıyor ve geçmişimizle yüzleşmemizi sağlıyor.Yakın târihimizle yüzleştiğimizde ise, geçmişin resmî târih aracılığıyla hâfızalarımızdansilinmeye çalışıldığını meydana çıkarıyor.Koçak, bu çalışmasında, Türk tek-parti rejiminin oluşturduğu resmî târih anlatısını zamanzaman nasıl değiştirmek zorunda kaldığını, bu defâ İsmet İnönü örneğiyle anlatıyor. İsmetİnönü de, bir zamanlar, tıpkı Kâzım Karabekir'in ve başkaca isimlerin başına geldiği gibitârihten silinmek istenmişti; ama resmî târihin yazılma süreci başlamış olsa da tamamlanamadı.Cemil Koçak, İsmet İnönü ve Resmî Târih adını verdiği bu kitabında; dönemin basınından yola çıkarak, İnönü'nün Atatürk'ün gölgesi altındaki başbakanlık döneminde resmî târihte nasıl elealındığını; ardından başbakanlıktan ayrıldıktan sonra resmî târihten tamâmen silinerek yoksayılmasını ve en sonunda Atatürk'ün vefâtıyla birlikte "Cumhurbaşkanı", "Milli Şef" ve"Cumhuriyet Halk Partisi Değişmez Genel Başkanı" olmasının ardından, Atatürk'le eşitpozisyonda, "İnönü savaşları kahramânı" ve "Lozan kahramânı" imajlarına vurgu yapılarak,resmî târihi yeniden yazdırma sürecini en ince ayrıntısına kadar ortaya çıkarmaktadır.Resmî târihin geçmişi dönemden döneme tamâmen farklı yansıttığını ortaya koyan Koçak;resmî târih yazım sürecini ve özellikle basının bu alandaki rolünü vurgulamaktadır. Ele aldığıkonu ve bakış açısıyla alanında ilk olan bu çalışma, kendisinden sonraki araştırmacılara darehber niteliğinde olacaktır.1956'da İzmir'de doğdu. 1978'de SBF Basın-Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olduktan sonrayine SBF'de yüksek lisans ve doktora eğitimine devam etti. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimidoktorasından sonra 1991 yılında Siyasal ve Sosyal Bilimler doçenti oldu. Türkiye'de Millî ŞefDönemi (1938-1945) isimli doktora teziyle Afet İnan Tarih Araştırmaları Ödülü'nü kazandı(1990). Türkiye'de İki Partili Siyasi Sistemin Kuruluş Yılları adlı beş ciltlik eseriyle demokrasiyegeçiş yıllarını ayrıntısıyla kaleme aldı. 2007'de profesör olan yazar, halen SabancıÜniversitesi'nde çalışmalarına devam ediyor.Kullanılacak Reklam MecralarıDergilerde ve kitap eklerinde röportaj, tanıtım yazısı ve reklam çalışmaları. Sosyal medyaçalışmaları. Tanıtım videosu.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...