Kara Defter

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Erzurum Kongresine zorla Kazım Karabekir Paşanın ısrarıyla kabul edilen Mustafa Kemal Paşa Heyet-i Temsiliye Riyaseti mevkii icabı mücadele esnasında her hadisenin başında gözükmüş, savaşa ait bütün başarıları, hatta tek başına millî kalkınma hadisesini bile kendi eseri gibi göstererek şahsa mâl etmek eğilimine düşmüş Bazı yakınları da onun sürekli artan nüfuz ve büyüklüğünü kendi menfaatlerine uygun bularak sürekli beslemiş ve büyütmüş, onun zekâsı dehâ derecelerine çıkarılmış, mevcudiyetine âdeta insan üstü bir mahiyet verilmek istenilmiş. Her şeyi o yapmış olmuş. Kendisine dâhi, Türklük millî peygamberi vd. daha bilmem neler denilmiş. Millet ile hakikat arasına, hakikatin gösterilmesine mani bir perde gerilmiş.İhsan Eryavuz Osmanlının Onuncu Kolordu Topçu kumandanı, Teşkilat-ı Mahsusanın ve Karakol Cemiyetinin kurucu üyesi, ilk İstiklâl Mahkemeleri reisi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Osmaniye milletvekili, Mustafa Kemal Paşanın silah arkadaşı ve Türkiye Cumhuriyetinin ilk Denizcilik Bakanı İhsan Eryavuzun 1. Dünya Savaşından Teşkilat-ı Mahsusaya; Kurtuluş Savaşından İstiklâl Mahkemeleri reisliğine; Lozandan Birinci Mecliste yaşanan tartışmalara kadar birçok olayı, Enver Paşadan Damat Ferit Paşaya; Mustafa Kemal Paşadan İsmet İnönüye; Kâzım Karabekirden Refet Beleye; Çerkez Ethemden Ali Şükrü Beye; Kılıç Aliden Kasap Osmana kadar birçok tarihî şahsiyeti anlattığı 3 ciltlik kara kaplı günlükleri 86 yıl sonra ilk defa Kara Defter kitabında Teşkilat-ı Mahsusa Millî Mücadelede nasıl rol oynadı? Mustafa Kemal Paşa Millî Mücadeleyi nasıl başlattı? İstiklâl Harbinden önce Anadolunun durumu nasıldı? Hint asıllı İngiliz casusu Mustafa Sağir İstiklâl Mahkemelerinde niçin, nasıl yargılandı? İnönü Zaferi aslında bir sokak çatışması mıydı? Lozan Antlaşmasının perde arkasında neler yaşandı? Cumhuriyet rejimiyle neler değişmiş gibi gösterildi? Birinci Mecliste neler konuşuldu, hangi kararlar alındı? Huzur-ı MutadZevatın kara kutusu İhsan Eryavuzun tüm samimiyetiyle yaşadıklarını yazarak içini döktüğü bu defterler yakın tarihe dair birçok tarihî bilgiyi alt üst edecek, birçok konuyu tekrar gündeme getirerek tartışma çıkartacak.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...