Farabi'nin Önerme Anlayışı

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Bu eserde, büyük bir filozof ve mantıkçı olan Fârâbî'nin önerme anlayışı ayrıntılı bir şekilde incelenip ortaya konmuştur. Felsefe ve hikmetin İslam dünyasında yeniden inşa sürecinin başında kuşkusuz mantıkçılığıyla öne çıkan Muallim-i Sânî Fârâbî bulunmaktadır. Özellikle dil-mantık ilişkisine açıklık getirerek dil ilimlerinin gelişimine de katkı sağlamış olan Fârâbî, Aristoteles'in mantık külliyatı içinde, 'kavl-i câzim'i yani doğru ya da yanlış olmak durumunda olan kesin sözü ele aldığı Peri Hermeneias'ı üzerine hem Şerhu'l-İbâre ismiyle hacimli bir büyük şerh yazarak hem de kendi özgün tarzıyla 'İbâre' telif ederek öner me anlayışını İslam dünyasında ilk defa sistematik bir şekilde vazetmiştir. Onun, önerme konusunu inşa edişi biçim ve içerik açısından, siyaset ilminde telif etmiş olduğu el-Medînetü'l-Fâzıla'sının Aristoteles'in Politika'sı veya Platon'un Devlet'i karşısındaki durumuna benzetilebilir. Bu çalışmanın ilk kısmında Peri Hermenias ve onun Fârâbî öncesi geçirmiş olduğu süreçler, klasik ve modern kaynaklar titiz bir şekilde araştırılarak ortaya konmuş, ikinci kısmında ise önerme konusu İslam mantık tarihinin başlatıcısı ve kurucusu kabul edilen Fârâbî'nin dili ve zihni üzerinden tüm yönleri ve derinliği ile incelenmiştir.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Yükleniyor...