Fetih Babası'nın Tarihi; Târîh-i Ebü'l-Feth

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İstanbul, Sultan Mehmed'in, adını dilinden düşürmediği, fikrini gönlünden gidermediği, hayalidüşlerini süsleyen bir gelindi. Bir aşktı İstanbul onun için, elde etme yolunda can verilesi birgüzeldi. Bu aşkın hikâyesini yazan Tursun Bey, O'nun bu tutkusunu kendi ağzından şu iki beyitleaktardı:Hüzünlü ve sevinçli olarak ne zaman konuştuysamSenin adın soluklarımla birlikteydiSusuzluktan ne vakit su içmeye yeltendiysemHayalini kadehimde gördüm, benimleydi.Bu aşkın bir adı da "Fetih" idi.Ve Feth'i ele geçirmenin ardına düşen genç Sultan muradına erdi. Ve bu başarı kendisine ikiunvan kazandırdı: "Fâtih-i Kostantîniyye" (Kostantıniyye Fatihi) ve "Ebü'l-Feth" (Fetih Babası).***Tursun Bey, çağında olan biteni izleyen bir canlı şahit, bir yakın görgü tanığıydı. Bu fethinhikâyesini doğrudan kendi gördükleri ve başka görgü tanıklarından duyup derledikleriyle kalemealdı, ölümsüzleştirdi.Târîh-i Ebü'l-Feth (Fetih Babası'nın Tarihi) yalnızca kutlu fethin değil, atalarının kurupbüyüttüğü bir devleti imparatorluğa dönüştüren bir büyük fetihçinin soluk soluğa süren bütünfetihlerinin de bir canlı tanık ağzından hikâyesidir.Tursun Bey'in eseri, verdiği birinci elden bilgilerle bir ana tarih kaynağı, öte yandan bin bir olayiçinde yaşadığı sevinç ve hüzün heyecanlarını duyurmakta kullandığı, zengin ve çekici dil incelikleri ve güzellikleriyle bezenmiş bir dille aktardıklarıyla tarihseverler için sürükleyici biryaşanmışlıklar dünyasıdır.***Prof. Dr. Mertol Tulum Hocamızın titiz çabasıyla Tursun Beğ, hem çeviriyazı hem de günümüzdiline aktarılmış hâliyle yeniden okurun karşısında
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...