Modernitenin Reformu; Abdurrahman Taha'nın Felsefesinde Ahlak ve Yeni İnsan

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"Abdurrahman Taha, sömürgecilik Afrika ve Asya'ya ayak bastığından beri İslam dünyasınınyetiştirdiği en önemli filozoflardan biridir. Onun hâlâ ilerleme hâlindeki projesi modernMüslüman aydınların büyük çoğunluğunun kendi sözde reform programlarını dayandırdıklarıepistemolojik temellerden hareket eder, ama bu temelleri geride bırakır. Düşünürün ilgi alanınıngenişliğine rağmen, felsefî dokusunun bütününde kendini gösteren çizgi kesinlikle, ahlakîçizgidir. Onun projesi, bütün çeşitli boyutları ve yönleri ile, ahlak felsefesi adını verdiğimiz alaniçinde konumlanır.Bu kitap tam olarak bu ahlakî çizgiye odaklanmakta ve bunu, Taha'nın bu çizgiyi hem Batı'dahem de kendisinin Müslüman topraklarında moderniteyi vuran temel soruları ele aldığı bağlamiçinde yapmaktadır....Buradaki temel iddia şudur: Biz her şeyin suçunu devlete, şirketlere, ordulara, endüstrilere ve-çevremizi ve parçalı insanlar olarak bizi yıkıma uğratan- "sistemlere" atamayız; bizim bütün buyapılara nispet ettiğimiz problemlerin derin sebepleri, son tahlilde, bizim kendi öznel yapımızdayatar, bireysel insanî özneler olarak kendi mahiyetlerimizde yatar. Bu kitap bu meseleleri ve dahafazlasını ele almaktadır. Kitabı yavaş yavaş ve dikkatle okumak, onunla meşgul olmak, hemmodernitede yaşayan Müslümanlar olarak hem de başka inançların mensupları olarak inşallahkendimizi yeniden düşünmemizde faydalı olacaktır."
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...