Nûreddin Mahmud Zengî; Kudüs'ün Fethinin Mimarı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"İstanbul (Kostantiniyye) ve Kudüs fethedilmeyi bekliyorlar. İkisi gecenin karanlığında sabahınmunis aydınlığını bekliyor. Allahu Teâla keremiyle bana bu iki fethi İslâm ehline sunmayı nasipetsin" Halife'ye mektubundanNÛREDDİN ZENGÎ HAKKINDAKİ İLK KAPSAMLI ESERNÛREDDİN ESERKüçük ülkesinin başına geçtiğinde bir tarafta Bizans diğer tarafta Urfa'dan Kudüs'e kadaryayılmış geniş bir coğrafyada Haçlılar hakimdi. Devri boyunca Haçlıların korkulu rüyası oldu.Coğrafyasında İslâm ahlâkını egemen kıldı. Kudüs'ün fethi ve Haçlıların İslâm dünyasındanuzaklaştırılmasında payı olduğu gibi, bilgeliği ve kurucu önderliğiyle Moğolların İslâmdünyasından uzaklaştırılmasını sağlayan yapının da mimarıydı.Faaliyetleriyle Kudüs'ün manevi fatihi oldu. İstanbul'un fethi idealini yeniden canlandırdı. Kudüsiçin yaptırdığı minberi Mescid-i Aksâ'ya koymak, bizzat yetiştirdiği komutanı ve selefiSelâhaddîn-i Eyyûbî'ye nasip oldu. Bu minber 1969 yılında fanatik bir Yahudi tarafındanyakılıncaya kadar orada kaldı.El-Melikü'l-Adil yani Adil Sultan Nûreddin Zengî'nin kimliğini, şahsiyetini, faaliyetlerini,mirasını ve hepsinden önemlisi İslâm tarihindeki yerini keşfedin.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...