Divan Mukaddimeleri;Şeyhulislâm Yahya Efendi, Leskofçalı Mustafa Gâlib Bey, Hersekli Ârif Hikmet Bey

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Son devir Osmanlı devlet adamları, şairleri, musikişinasları ve hattatları üzerine biyografileri ve tarihbilgisiyle tanınmış bir âlim olan İbnülemin Mahmud Kemal İnal, nadir ve değerli yazmaların baskılarınıhazırlamak için kurulan Âsâr-ı Müfîde Kütüphanesi heyetinin en verimli üyesi olarak divan şiirinin üçseçkin simasının divanlarının neşri işini üstlenmişti. Elinizdeki çalışma, İbnülemin Mahmud Kemal İnal'ınÂsâr-ı Müfîde Kütüphanesi Yayınları arasında neşredilen Şeyhülislâm Yahya Efendi, Leskofçalı Gâlib veHersekli Ârif Hikmet Divanları için yazdığı mukaddimelerden oluşmaktadır. İbnülemin, bu divanları neşrehazırlarken yazmış olduğu mukaddimelerinde seleflerine ve haleflerine muhabbet saikiyle hareket etmiştir.O, bütün bir millet için birer manevi ecdat olan seleflerimizin hallerini ve eserlerini tetkik etmenin onlarıihya etmek demek olduğunu söylemiş, onları unutmanın ise vatan ve millet sevgisiylebağdaştırılamayacağını vurgulamıştır. İbnülemin'e göre, insaniyetle kaim olduğu için marifeti yüceltmelive manevi ecdadımızın eserlerini okuyup geçmişimize sahip çıkmalıyız.Kendisi de manevi ecdadımızdan olan İbnülemin'in bu eserini okuyup geçmişimizi ihya edenler arasındaolma bahtiyarlığı Divan Mukaddimeleri'nin satır aralarında gizli...
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...