Kenzü'l İrfan; Din Ve Dünya Saadetine Ulaştıran 1001 Hadis-i Şerif

  WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
  Hızlı Gönderi
  Güvenli Alışveriş
  İade ve Değişim
  Kitap Osmanlıca (aslına uygun) ve Türkçe olarak yeniden hazırlanmıştır.M.Esad Efendi'nin derlediği Kenzü'l-İrfan isimli bu eseri zamanında büyük hüsn-ü kabule mazhar olmuştur. Türkçe'yi kullanmaktaki liyakatı ve şiirlerindeki başarısını Necip Fazıl şöyle ifade etmektedir. "Es'ad Efendi'nin Kenzü'l İrfan isimli eserinde asli metne ve Osmanlıca'ya büyük bir sâdakat ve hâkimiyet müşahede ettiğimizi belirtmek borcundayız..."Kitapta yer vermiş olduğu bazı Hadis-i Şerifler;Saadet-i uhreviye (ahiret mutluluğu) için ibadat ve taatte bulunanların, Cenabı Hak saadet-i dünyeviyesini de (dünya mutluluğunu da) ihsan buyurur.Cenab-ı Hakk'ın yanında tövbekar olan gençlerden sevgili bir şey yoktur.Bir kimse valideyninin mahzuniyetini mucip (üzüntüsünü gerektirir) harekette bulunursa, günah-ı kebire [büyük günah] sahibi olur.Cenab-ı Allah dünyaya: (Bana hizmet edenlere hizmet et) diye ferman buyurur.Allah için ilmi talep edenlerin rızıklarını, Cenab-ı Allah me'mûl olunmadık (umulmadık) mahallerden (yerlerden vereceğini) tekeffül etmiştir. (üzerine almıştır)Bir müminin kalbini mesrûr eden (sevindiren) kimse, beni mesrûr etmiş (sevindirmiş) olur.Din kardeşinin dünyevî ve uhrevî bir müşkülünü (meselesini) halleden kimse için, hac ve umre gibi bir sevap yazılır.Hangi kadın ki zevcini gazaplandırır; Cenab-ı Allah'ın la'netine müstahak olsun.Tahkîken, sizden bana en yakın olan kimse, beni çokça salat u selam ile yad edenlerdir.İhtiyarlar yemekten sıkılmadıkları gibi, teallüm-i ilimden (ilim öğrenmekten) dahi sıkılmasınlar.
  TESLİMAT
   
  Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

  Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

  Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

  ---

  Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

  Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
  Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

  Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

  Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
   
  Yükleniyor...