İmam Matüridi ve Tevilatül - Kur'an

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Horasan-Mâverâünnehir coğrafyasında Hanefî geleneğin devamı olarak gelişen Mâtürîdîliğinkendisiyle başlatıldığı Ebû Mansûr el-Mâtürîdî (ö. 333/944), Ehl-i Sünnet kelâmının ilk kurucularıarasında yer almaktadır. O, akıl-nakil dengesini gözeterek dinin sâbitelerini muhafaza eden ve yenikoşullara uyum sağlayan bir sisteme zemin hazırlamış ve bu sayede etkisini günümüze kadarsürdürmeyi başarmıştır. Yine o, kelâm ilmi yanında tefsir, fıkıh ve mezhepler tarihi gibi alanlarla ilgilieserler kaleme almış ve felsefe ile dinler tarihi gibi sahalara vâkıf olmuştur. Eserlerinden Kitâbü't-Tevhîd ve Te'vîlâtü'l-Kur'ân günümüze ulaşmış olup, farklı neşir ve Türkçe çevirileriyle ilgililerinistifadesine sunulmuştur.Dirâyet tefsirinin ilk örneklerinden olan Te'vîlâtü'l-Kur'ân'da Mâtürîdî, âyetleri âyetlerle,hadislerle, sahâbe, tabiîn ve tebe-i tâbiîn nakilleriyle, dil bilgisiyle, aklî istidlâllerle açıklayan,sosyolojik faktörleri dikkate alan, muhâlif gördüğü fikir ve nakilleri tenkit eden ve te'vile ağırlık verenbir tefsir yöntemini benimsemiştir. Bununla birlikte o, itikâdî ve fıkhî mezhepler ile diğer din vedüşüncelere ilişkin bilgiler de aktarmıştır. Dolayısıyla Mâtürîdî'nin bu muhalled eseri Temel İslâmBilimleri yanında, Felsefe ve Din Bilimleri alanını da ilgilendiren bir muhtevaya sahiptir.Bu vesileyle Te'vîlâtü'l-Kur'ân merkezinde bahsi gecen alanları ilk kez bir arada ele alanelinizdeki çalışmada, yurtiçi ve yurtdışından pek çok araştırmacı, incelemelerini ve tespitlerini kalemealmış ve İmâm Mâtürîdî'nin doğru anlaşılması, İslâmî ilimler üzerindeki etkisi ile güncelsorunlarımıza sunabileceği imkânlar üzerine yoğunlaşmıştır.
TESLİMAT
 
Değerli okurlarımız tedarik usulüyle çalışmaktayız. Stoklarda bulunmayan eserler için tedarik süremiz en geç 3 iş günüdür.

Büyük oranda sipariş verdiğiniz gün saat 13:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişinizi saat 13:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

---

Yurt Dışında ki okurlarımızın dikkatine;

Yurt dışından yapılan alışverişlerde sitemizde ki yurt içi kargo ücretleri, teslim süre ve şartları geçerli değildir. Yurt dışı kargo ücretleri siparişinizden sonra ayrıca tahsil edilir.
Yurt dışına, özellikle Avrupa Ülkelerine vermiş olduğunuz siparişlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız ile, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla göndermekteyiz.Yurt dışı siparişlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Bu bedeli dilerseniz western unionla dilerseniz kredi kartı yahut swift yoluyla ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı siparişlerde kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Siparişleriniz ORTALAMA 3-10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE tarafınıza teslim edilmektedir. Yurtdışına safran mürekkebi, çörek otu kapsülü gibi sıvı/gıda içerikli ürünler gönderilememektedir. Gümrük mevzuatı gereği bize geri dönmektedir.
 
Yükleniyor...